Platforma internetowa

Doskonałe narzędzie do uprawiania strategii w Internecie.

 

Platforma internetowa

Inwestujesz raz i cieszysz sie przez długie lata.

Platforma internetowa

Co to jest e-platforma?

Platforma internetowa to zbiór wszystkich stron internetowych danej firmy, miejsc w Social Media, miejsc w przeróżnych forach dyskusyjnych i blogach a także miejsc wykupionych.

Więcej o e-platformie »

e-platforma - obraz korzyści

Korzyści z e-platformy

Własna platforma internetowa to same korzyści. Porównaj je z możliwościami jakie masz teraz - bez e-platformy. Zobacz co jeszcze można dzięki niej zrobić i o ile więcej osiągnąć

Więcej o korzyściach e-platformy »

platforma internetowa

Content marketing a e-platforma

E-platforma to idealne miejsce na uprawianie content marketingu. Im większa i bardziej zróznicowana pltforma tym łatwiejsze budowanie person. Sam stwórz miejsca dla sowich klientów.

Więcej o analizie kanałów »

Budowanie platformy internetowej

Jak zbudować własną e-platforme?

Budowa platformy internetowej to wymagające zadanie. Jest szereg warunków, które należy spełnić aby osiągnąć sukces. Najważniejszy z nich to zgodność ze strategią firmy. ☎ 696 734 803

Więcej o działaniach konkurencji »

Plan strategii

Jak zaplanować strategię?

Planowanie strategii wcale nie musi byc takie trudne. Im wieksza e-platforma tym łatwiej zaplanować strategię. Najważniejszy jest cel a zaraz za nim treść. To ona decyduje o sukcesie.

Więcej o planowaniu strategii »

Społeczność

Budowanie społeczności

Tworzenie społecznosci internetowej dla własnego produktu czy usługi bywa czasami wręcz niemozliwe. Z e-platformą utworzysz nawet kilka społecznosci i nie jest to takie skomplikowane.

Więcej o budowaniu społecznosci »

Sklep na e-platformie

e-Platforma e-Commerce

Na naszej e-platformie nie powinno zabraknąć sklepu internetowego. Łatwy do prowadzenia i do wypozycjonowania. Wiążąc elementy platformy z modułami e-Commerce otrzymujemy potężne narzędzie.

Więcej o e-Commerce na platformie »

Komunikacja

Kanały komunikacji

Za pomocą kanałów komunikacji docieramy do naszych internetowych klentów. Na e-platformie dostępne mogą być wszystkie rodzaje kanałów komunikacji, to jakie będą, zależy od naszych preferencji.

Więcej o kanałach komunikacji »

Social Media w e-platformie

Media społecznościowe

Społeczność w Internecie to element, o który zabiega każdy producent i usługodawca. Na maszej e-platformie możemy mieć własną społeczność a nawet kilka społeczności.

Więcej o społecznościach w e-platformie »

Powierzchnia reklamowa

Powierzchnia reklamowa

Posiadając własną e-platformę bardzo łatwo możemy, w oparciu o nią, zbudować platforme reklamową. Jest to bardzo dobre rozwiazanie nie tylko do umieszczania własnych reklam ale również do testowania ich.

Więcej o powierzchni reklamowej »

Zaplecze

Budowanie zaplecza

Zaplecze to część nieoficjalna naszej e-platformy. Ze względu na konkurencję, coraz częściej jest ono niezbędne do osiągnięcia celu. Zaplecze powinno mieć jednak swoją jakość i treść.

Więcej o budowaniu zaplecza »

Treść

Najważniejsza jest treść

Pisanie tekstów reklamowych stało sie powszechne i codzienne. Sama treść na stronie bez elementów copywritingu, webwritingu, reklamy i e-marketingu niewiele jest warta.

Więcej o przygotowaniu treści »

Narzędzia

Narzędzia e-platformy

W naszej platformie internetowej możemy zaimplementować różnego rodzaju przydatne narzędzia, a niektóre wręcz niezbędne do prowadzenia strategii marketingowej.

Więcej o narzędziach e-platformy »

Serwisy

Serwisy e-platformy

Serwisy naszej e-platformy nie mogą być przypadkowe. Część z nich będzie oparta o akceptowane przez wyszukiwarki systemy CMS, jednak pozostałe muszą byc projektowane pod SEO i nie tylko.

Więcej o serwisach dla e-platformy »

Strategia linków

Strategia linków

Strategia linków to w dalszym ciągu najważniejszy element SEO. Planując strategie linków wewnętrznych i zewnetrznych nalezy najpierw ułozyć plan. To jest najtrudniejsze do zrobienia w e-platformie.

Więcej o strategii linków »

SEO i SEM

SEO i SEM na e-platformie

SEO i SEM gra pierwsze skrzypce w treści ale nie do końca idzie w parze z content marketingiem. Jeśli zależy Ci na jakosci i odpowiednim odbiorze trzeba pogodzić obie techniki.

Więcej o SEO i SEM na e-platformie »

Konkurencja e-platformy

e-platforma a konkurencja

Chcesz wyprzedzić konkurencję? Chcesz zagwarantować sobie spokojne wieczory, a nie patrzeć jak nagle statystyki pikują? Zbuduj e-platformę, może Twoja konkurencja jeszcze jej nie ma.

Więcej o konkurencji e-platformy »

E-marketing

E-marketing na platformie

E-marketing to drugi, najważniejszy element strategii. Elementy e-marketingu biora udział juz w samej fazie planowania e-platformy. To z nich dowiemy się jak duza będzie e-platforma i jakie serwisy nalezy wykonać.

Więcej o e-marketingu na e-platformie »

 

Platforma internetowa

E-platforma

E-platforma

Platforma internetowa to zbiór wszystkich stron internetowych, miejsc w Social Media, miejsc w przeróżnych forach dyskusyjnych i blogach a także miejsc wykupionych na reklamę czy artykuły sponsorowane jednej firmy, która za ich pomocą może oddziaływać na internautów. Część z tych miejsc, jak strony w mediach społecznosciowych czy gościnne wpisy w cudzych blogach albo wpisy na forach nie są pod kontrolą danej firmy z tego względu, ze ich właścicielami są inne podmioty to treści na nich umieszczane przez firmę mozemy przypisać do jej platformy i również w oparciu o nie możemy uprawiać strategie firmy.

Dlaczego należy tworzyć e-platformę? Po dziś dzień Internetem rządzą wyszukiwarki. Stanowią one bramę do Internetu oraz wpływają na widoczność naszej strony internetowej. Dopóki bedziemy stosować się do ich wymogów tak przy projektowaniu stron internetowych jak i przy prezentacji treści, jest spora szansa, że użytkownicy Internetu będą mogli znaleźć naszą stronę. Jednak czas wyszukiwarek powoli przemija. Same wyszukiwarki zamykają swój potencjał chcąc doprowadzić do hegemonii i mieć całkowitą kontrolę oraz jak najwyższy zysk z reklam odbierając innym graczom ich rynki.

Wyszukiwarki Google i Bing udowodniły, że potrafią zarządzać miliardami stron internetowych zapisanych na milionach serwerów a media społecznosciowe takie jak np. Facebook potrafi zarządzać kolejnymi miliardami strona na własnych serwerach. To oni decydują o wszystkim i to oni rządzą Internetem. Wyszukiwarki są coraz bardziej pazerne, coraz więcej usług jest płatnych a coraz mniej możliwości zostawiają pojedyńczym firmom. Wkrótce może dojść do tego, że nie bedzie możliwe wprowadzenie własnej strony na wysokie pozycje w organicznych wynikach wyszukiwania, ponieważ przestanie sie to opłacać a jedyną możliwością wyświetlenia naszej strony szerokiej publiczności będzie reklama płatna.

Posiadając tylko jedna stronę internetową jestesmy ciągle skazani na kaprysy wyszukiwarek oraz ciągłą współpracę z agencjami reklamowymi, agencjami SEO. Jedna strona internetowa to bardzo ograniczony content a jeśli nawet firma posiada szeroki wachlarz usług to i tak wyszukiwarki nie dopuszczą do zajęcia większości wysokich pozycji przez stronę. Dodatkowo kiedy zmieniamy agencję, która zajmowała się naszą stroną, nowa agencja zwykle zaczyna współpracę projektując naszą stronę od nowa. Przez ten proces znikamy na rok z Internetu nie mając żadnych gwarancji, że nowa strona po roku osiągnie najwyższe pozycje w wyszukiwarkach. Gdybyśmy mieli kilka stron, blogów czy innych elementów, straty nie byłyby tak wielkie i rozłożyły by się, a sam proces widoczności nowej strony byłby znacznie krótszy.

Jeszcze kilka lat temu wystarczyło wypozycjonować stronę na kilka głównych (jedno, dwuwyrazowych) fraz i osiągało się więcej niz trzeba, teraz jest to niemozliwe ponieważ internauci zadaja wyszukiwarce bardziej precyzyjne pytania.

Obecnie Google zabiera dla siebie poszczególne miejsca z pierwszej strony wyników organicznych. Do tej pory dokładało np. pozycje z kanałem You Tube, miejsca na mapach. Od pewnego czasu jedna pozycja jest gwarantowana dla Wikipedii. Całkiem niedawno na pierwszych miejscach zaczynają pojawiać się linki do prac, książek naukowych a także do artykułów prasowych. Te ostatnie zwykle zajmuja nizsze pozycje ale na pierwszej stronie. Zwiazane jest to z ukończeniem kolejnych projektów Google. Ta tendencja powoduje, ze na pierwszej stronie niedługo nie bedzie miejsca na organiczne, zwrotne wyniki wyszukiwarki a co za tym idzie, nastapi zmiana w branży SEO.

Google mocno stawia na traści, ich jakość oraz pochodzenie, dlatego przydały by się dodatkowe strony, które bedą ją publikowały. Zapoznaj sie wyzej wymienionymi artykułami a dowiesz się co można osiągnąć dzięki platformie internetowej.